Haber

“Çocuk Bahçesi” kuruyoruz!

Nilüfer İl Yönetim Kurulu Çocuk Meclisimiz “Çocuk Bahçesi” için ilk toplantısını 31 Mayıs Çarşamba günü İhsaniye Küçük Bahçe’de gerçekleştirdi. Çocukların buluşabileceği alanlar yaratmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğe çok sayıda çocuk ve veli ilgi gösterdi. toprak ve tarımsal üretim yapmak.

Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe katılan 7-14 yaş arası çocuklar, bitki yetiştirmenin tüm aşamalarını, ata tohumlarımızın değerini ve ata tohumlarına neden sahip çıkmamız gerektiğini öğrenip bizzat deneyimlediler. Kendi elleriyle diktikleri domates, biber, patlıcan ve çilek fidelerinin büyümesini gözlemleyecek olan çocuklar, yaz dönemi boyunca bitkilerin sorumluluğunu alacak ve onları takip edecek.

Nilüfer Kent Kurulu Çocuk Meclisi öncülüğünde yürütülen “Çocuk Bahçesi” projesi, ekolojik üretimi kolektif bir deneyim sürecine dönüştürmeyi, bu sürecin modülü olan çocukların toprağı yakından tanımasını, büyüme adımlarını öğrenmesini hedefliyor. bitkileri genç yaşta, tarımı yaşayarak büyütür.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

incirliovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu